iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

damski blog rajdowy OFF-ROAD 4X4
wielkie marzenia prowadzą do wielkich czynów
Przed kolejną edycją - BRESLAU POLAND 2014

 

logo Breslau Poland 2014

Zawsze i z prawdziwą dumą będę mówiła byłam na Breslau. Uważam to za jeden z najważniejszych i najpiękniejszych faktów w swoim życiu.

Dlaczego ciągle wracam wspomnieniami do Breslau, choć w 2013 roku brałam też udział w wielu innych wspaniałych rajdach? Być może dlatego, że to impreza międzynarodowa, największa w Europie. Zrobiona z prawdziwym rozmachem. A przede wszystkim potrafiąca zintegrować ludzi z różnych państw, o różnych kulturach i mentalności w jeden międzynarodowy off-roadowy team. W końcu 7 dni razem powoduje, że powstaje pewna bardzo zintegrowana społeczność.

Zastanawiam się jakich słów użyć, żeby oddać magię tego rajdu. I musze przyznać, że czuję się nieco bezsilna. Czuję, że nie ma słów pozwalających opisać to jak wspaniałym przeżyciem jest doświadczyć Breslau Rally. Jeśli kiedyś poróżniono ludzi budujących wieżę Babel, jeśli podzielono ich mieszając ich języki, to Alex Kovachev zrobił coś zupełnie odwrotnego. Wierzcie mi. Zjednoczył różne narodowości w off-roadzie.

Jestem pod wrażeniem, jak mimo różnic językowych pokonano bariery komunikacyjne. Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem całego ładu organizacyjnego. A to wszystko tu u nas w Polsce. Na naszych pięknych terenach min. Poligonu Drawskiego. I w końcu tu u mnie w lubuskim w Żaganiu, który ogłoszono europejską stolicą off-raodu. Czyż to nie wspaniała promocja?

Dzięki Breslau Rally o Polsce się mówi i to mówi się dobrze. Bo przecież jest o czym mówić. Nasz kraj jest piękny krajobrazowo. Nasza kuchnia jest doskonała. Ludzie są gościnni, a zawodnicy niesamowicie waleczni, co pokazali rok temu okupując wręcz całe podium. My Polacy byliśmy na podium w swoich klasach, w których rywalizowaliśmy.

Podziwiali nas i oklaskiwali zawodnicy i kibice z całej Europy, przekonując się również, że Polacy mimo rywalizacji i ostrej walki, potrafili pomagać innym na trasie, jeśli była taka potrzeba.

Piszę o tym, bo zbliża się kolejna edycja Breslau Poland 2014. Chcę więc polecić rajd każdemu, kto jeszcze w Breslau nie jechał. Tutaj zwycięzcą poczuje się każdy, kto przejedzie całą trasę rajdu. Niekoniecznie stając na pudle. Chce polecić rajd też kibicom. Nie zabraknie wrażeń. Zapewniam.

Komentarze (0)
Bez oczekiwań, że będzie łatwo.... Portret kobiety

Komentarze

Najnowsze wpisy
2014-07-07 21:57 Oficjalna informacja prasowa
2014-07-01 21:58 Przed Rajdem
2014-06-30 22:03 Czy niemożliwe może być możliwym?
2014-06-27 22:36 Sny o zwycięstwie
2014-06-21 00:20 Potrzebny jest motyw
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2014
Rok 2013
maj