iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

damski blog rajdowy OFF-ROAD 4X4
wielkie marzenia prowadzą do wielkich czynów
Oficjalna informacja prasowa

 

 

Hanna Sobota wystartuje w Breslau Poland 2014

Już niedługo 12 lipca 2014 roku w Drawsku Pomorskim rozpocznie się jeden z największych, a przez wielu uznawany również za najbardziej spektakularny, rajd terenowy w Europie Breslau Rallye 2014. Choć w tym roku wszystkie odcinki rajdu zlokalizowane są na terenie Polski, wezmą w nim udział teamy rajdowe z całego świata. Wśród rywalizujących w Breslau Poland znajdzie się m.in. polski team Sobota Rally. To pierwszy start teamu Hanny Soboty w tym sezonie, a także pierwszy rajd, w którym jej pilotem będzie Adam Sobota.

Breslau Poland 2014 to już 21. edycja legendarnego wydarzenia, które ściąga do Europy Wschodniej wszystkich miłośników off-road. Rok 2014 to na Breslau Poland rok nowości. Zawodnicy biorący udział w rywalizacji będą w tym roku sprawdzić się nie tylko w kategorii extreme, lecz także w przywróconej po dłuższej przerwie klasie cross-country. Kolejną zmianą jest to, że organizatorzy zdecydowali, że tegoroczna impreza w całości będzie odbywała się na terenie Polski (zrezygnowano z prologu na terenie Niemiec). Odcinki zaplanowane są na terenie poligonów wojskowych w Drawsku Pomorskim, Bornym Sulinowie i Okonku. Cieszymy się, że nasz pierwszy start w Breslau Rally ma miejsce akurat w tym roku, kiedy wszystkie odcinki są zlokalizowane w woj. zachodnio-pomorskim mówi Hanna Sobota z teamu Sobota Rally Dla nas to kolejna okazja, by sprawdzić się na rodzimym gruncie, ale mamy także nadzieję, że tego typu imprezy przyczynią się do popularyzacji off-road w Polsce przyznaje.

Dla teamu Sobota Rally start w Breslau Poland to nie tylko początek sezonu off-road, lecz także pierwsze wydarzenie z udziałem nowego pilota Adama Soboty, syna Hanny Soboty. Adam Sobota licencję pilota rajdowego uzyskał rok temu, jednak z off-road ma do czynienia w zasadzie od najmłodszych lat. Towarzyszył swojej mamie m.in. na Silk Way Rally w Rosji i podczas ostatniego treningu w Maroko. Moja przygoda z rajdami samochodowymi tak naprawdę rozpoczęła się już w dzieciństwie. Często towarzyszyłem mamie podczas rajdów i treningów, a w ostatnich latach próbowałem już swoich sił jako pilot mówi Adam Sobota Teraz, gdy mam już licencję pilota, mogę oficjalnie wziąć udział w rywalizacji i to bardzo mnie cieszy dodaje.

Więcej informacji na temat rajdu oraz startu teamu na oficjalnej stronie internetowej Sobota Rally: http://sobotarally.pl/ oraz na profilu teamu na stronie Breslau Rallye http://www.rallye-breslau.com/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=0262&n=7&g=&

(Biuro Prasowe Sobota Rally)

*********

Hanna Sobota jako licencjonowany kierowca rajdowy i wyścigowy startuje od 2003 roku. Wśród licznych osiągnięć nie można zapomnieć o 1. miejscu w Rundzie Poznań Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2008 w klasie 3500. Jako pierwsza Polka wystartowała i ukończyła 24-godzinny wyścig w Dubaju w 2009. Wraz z teamem zajęła wtedy 3 miejsce w klasie D. Do tej pory w rajdach starowała Maciejem Martonem i razem zajęli m.in. 5. miejsce w rajdzie RMF Morocco Challenge czy 1. miejsce w klasie WT w rajdzie Albania Rally oraz 2 miejsce w klasie T1/2 w rajdzie Italian Baja zaliczanym do Pucharu Świata rajdów terenowych. W lipcu ukończyli Silk Way Rally, nazywany rosyjskim Dakarem, na 32. pozycji w klasyfikacji generalnej. W tym roku nowym pilotem Hanny Soboty został jej syn Adam Sobota.

Komentarze (0)
Przed Rajdem

Do rajdu Breslau Poland 2014 zostało już tylko tylko 11 dni. Jesteśmy podekscytowani, ale i odpowiednio nastawieni mentalnie. Jedziemy tam, żeby przeżyć kolejną niesamowitą przygodę i żeby walczyć o jak najlepszy wynik. Kibicujcie nam. Śledźcie nasze osiągnięcia na rajdzie. Nie zabraknie relacji.

Medialnie wspiera nas Auto Zwiad i Motosfera z Wrocławia.

Skład naszego Teamu:

Hanna Sobota - kierowca

Adam Sobota - pilot

Maciej Marton - serwis techniczny

Gosia Sobczyk - agent Teamu

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2014-07-07 21:57 Oficjalna informacja prasowa
2014-07-01 21:58 Przed Rajdem
2014-06-30 22:03 Czy niemożliwe może być możliwym?
2014-06-27 22:36 Sny o zwycięstwie
2014-06-21 00:20 Potrzebny jest motyw
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2014
Rok 2013
maj