iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

damski blog rajdowy OFF-ROAD 4X4
wielkie marzenia prowadzą do wielkich czynów
Przed kolejną edycją - BRESLAU POLAND 2014

 

logo Breslau Poland 2014

Zawsze i z prawdziwą dumą będę mówiła byłam na Breslau. Uważam to za jeden z najważniejszych i najpiękniejszych faktów w swoim życiu.

Dlaczego ciągle wracam wspomnieniami do Breslau, choć w 2013 roku brałam też udział w wielu innych wspaniałych rajdach? Być może dlatego, że to impreza międzynarodowa, największa w Europie. Zrobiona z prawdziwym rozmachem. A przede wszystkim potrafiąca zintegrować ludzi z różnych państw, o różnych kulturach i mentalności w jeden międzynarodowy off-roadowy team. W końcu 7 dni razem powoduje, że powstaje pewna bardzo zintegrowana społeczność.

Zastanawiam się jakich słów użyć, żeby oddać magię tego rajdu. I musze przyznać, że czuję się nieco bezsilna. Czuję, że nie ma słów pozwalających opisać to jak wspaniałym przeżyciem jest doświadczyć Breslau Rally. Jeśli kiedyś poróżniono ludzi budujących wieżę Babel, jeśli podzielono ich mieszając ich języki, to Alex Kovachev zrobił coś zupełnie odwrotnego. Wierzcie mi. Zjednoczył różne narodowości w off-roadzie.

Jestem pod wrażeniem, jak mimo różnic językowych pokonano bariery komunikacyjne. Wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem całego ładu organizacyjnego. A to wszystko tu u nas w Polsce. Na naszych pięknych terenach min. Poligonu Drawskiego. I w końcu tu u mnie w lubuskim w Żaganiu, który ogłoszono europejską stolicą off-raodu. Czyż to nie wspaniała promocja?

Dzięki Breslau Rally o Polsce się mówi i to mówi się dobrze. Bo przecież jest o czym mówić. Nasz kraj jest piękny krajobrazowo. Nasza kuchnia jest doskonała. Ludzie są gościnni, a zawodnicy niesamowicie waleczni, co pokazali rok temu okupując wręcz całe podium. My Polacy byliśmy na podium w swoich klasach, w których rywalizowaliśmy.

Podziwiali nas i oklaskiwali zawodnicy i kibice z całej Europy, przekonując się również, że Polacy mimo rywalizacji i ostrej walki, potrafili pomagać innym na trasie, jeśli była taka potrzeba.

Piszę o tym, bo zbliża się kolejna edycja Breslau Poland 2014. Chcę więc polecić rajd każdemu, kto jeszcze w Breslau nie jechał. Tutaj zwycięzcą poczuje się każdy, kto przejedzie całą trasę rajdu. Niekoniecznie stając na pudle. Chce polecić rajd też kibicom. Nie zabraknie wrażeń. Zapewniam.

Komentarze (0)
Bez oczekiwań, że będzie łatwo....

Hanna Sobota "Stokrotka"

Cel - DAKAR !!!

Moim zdaniem lepiej jest zginąć wspinając się na szczyt, niż nie próbować go zdobyć. Moim zdaniem lepiej płakać, że się go nie zdobyło, niż płakać, że się nie podjęło próby zdobycia. Moim zdaniem po nieudanej próbie należy podjąć kolejną i kolejną.....

Dziś jak zwykle w sobotę biegałam, a zanim "ostygłam" wsiadłam jeszcze na swoją starą kolarzówę. Dopadł mnie taki deszcz, że nie pytajcie. Do domu miałam spory kawałek. Jechałam i myślałam....o tym, jak ciężko mi oddychać (taki problem po wypadku samochodowym mi został - uderzenie w płuca pasem bezpieczeństwa, albo płucami w pas, ha,ha. W każdym razie przeciążenie musiało być mocne, bo straciłam oddech i zaczynało mi się robić ciemno w oczach. Sama siebie słyszałam jak charczę próbując oddychać. Wydawałam takie odgłosy, jakbym zamieniła się w jakieś zwierze).

Przypomniałam sobie jak to wtedy było, kiedy dusiłam się w roztrzaskanym samochodzie, jak dotarło do mnie co się stało, jak uświadomiłam sobie, że mam złamany kręgosłup i jak bardzo wtedy chciałam przeżyć. Nie tyle z woli życia dla siebie samej, ale miałam małe dzieci w domu. Nie myślałam o niczym i nikim innym.

Nie wiem skąd, ale wiedziałam, że przeżyję, podobnie jak wiedziałam, że będę chodziła mimo tego, co się stało. Przeżyłam i chodzę, biegam, pływam i jeżdżę rowerem i mało kto wie, że było jak było.

Jechałam w tym deszczu i przypomniało mi się to wszystko. Bóg jeden wie dlaczego. Może właśnie po to, żeby pamiętać, że nigdy nie wiadomo co i kiedy może się wydarzyć, więc trzeba łapać życie i wszystko, co w nim najlepsze. Nie wolno rezygnować z niczego jeśli tylko może to dać nam szczęście, satysfakcję, radość, uśmiech.

Każda myśl, każde marzenie, oczekiwanie, pragnienie jest przecież takie ważne. Każde z nich powinno być naszym celem, po który powinniśmy odważyć się sięgnąć. Bez oczekiwań, że będzie łatwo.

Jaki jest Wasz cel? Mój to doprowadzić Sobota Rally Team do udziału w rajdzie Dakar. Tak - chcę brać w tym udział, chcę wspierać Sobota Rally Team w osiągnięciu tego celu, w realizacji tego marzenia.

Bez oczekiwań, że będzie łatwo !!!

www.sobotarally.pl

www.facebook.com/sobotarally

 

Komentarze (0)
Breslau Poland 2014 - Sobota Rally Team

Powoli przygotowujemy się do startu w legendarnym rajdzie Breslau Poland Rally 2014

Sobota Rally Team (SRT) ma już nawet swój profil na stronie rajdu

Serdecznie zapraszamy do śledzenie dalszych losów załogi. Rajdem Beslau Poland 2014 rozpoczynamy tegoroczny sezon off-road.

www.rallye-breslau.com/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl

 

Komentarze (0)
Infinite Power

 

Sobota Rally Team - Inifinite Power

Dawno nie zamieszczałam tu żadnego wpisu. Nie oznacza to bynajmniej, że nic się nie działo. Sezon off-roadowy 2013 był dla mnie niezwykle bogatym sezonem.

Miałam okazję brać udział we wspaniałych rajdach takich jak The Great Escape w Żaganiu, Bobek Trophy Reaktywacja w Bobolicach, MT-Rally na poligonie w Drawsku Pomorskim, następnie cały tydzień spędziłam na najwspanialszym rajdzie Europy - Breslau Rallye Poland - już z oficjalną akredytacją prasową. Kolejnym rajdem była Baja Poland - również z akredytacją prasową i na koniec spędziłam wspaniałe chwile aż na Podlasiu na jednodniowej imprezie off-roadowej Duch Puszczy.

Nie będę dziś pisała o sezonie 2013. Dziś chciała bym przypomnieć postać Hani Soboty, o której pisałam rok temu w maju. Wtedy dopiero ją odkryłam.

Dość długo pozostawałyśmy w kontakcie mailowo-internetowym.

Dopiero w tym roku udało się nam spotkać osobiście i oczywiście było to spotkanie konstruktywne, bo właśnie po tym spotkaniu Hania podjęła decyzję o starcie w rajdzie Breslau Poland 2014 w Cross Country Class.

Myślę, że jest to wspaniała decyzja. Powodów, żeby tak twierdzić jest kilka. Po pierwsze Breslau Poland Rallye to rajd legenda, który w tym roku będzie miał swoją 21-sza edycję, a który jest wspaniałym tygodniowym maratonem, na którym można sprawdzić siebie, swoje siły i swój pojazd. Nie jest to łatwny rajd. Nie bez powodu doczekał się miana europejskiego Dakaru. Jest to wspaniała impreza off-road o niepowtarzalnym klimacie. Zjeżdżają się tam zawodnicy z całej Europy. Sukcesem jest już ukończyć ten rajd, a co dopiero stanąć na podium.

Po drugie Hanna Sobota to nieprzeciętny uczestnik ze sporymi osiągnięciami jako kierowca rajdowy, a do tego kobieta. Kobieta, o której mogę powiedzieć, że ma w sobie infinite power.

Dziś naprawdę piszę w dużym skrócie, ale będę tu jeszcze pisała i o samym rajdzie Breslau Poland i o Hani Sobocie. Tymczasem chciała bym zachęcić do obejrzenia krótkiego filmu - promo pt. Sobota Rally Team - Infinite Power. I pamiętajcie drogie czytelniczki - każda kobieta może odkryć w sobie infinite power.

 www.youtube.com/watch

Polecam też

www.sobotarally.pl

www.facebook.com/sobotarally

Pokochajcie Sobota Rally Team ;) i śledźcie jego osiągnięcia.

Komentarze (0)
Najnowsze wpisy
2014-07-07 21:57 Oficjalna informacja prasowa
2014-07-01 21:58 Przed Rajdem
2014-06-30 22:03 Czy niemożliwe może być możliwym?
2014-06-27 22:36 Sny o zwycięstwie
2014-06-21 00:20 Potrzebny jest motyw
Kategorie
Ogólne
Archiwum
Rok 2014
Rok 2013
maj